Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

DualSense ile Playstation tarihinde bir ilk yaşanacak

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 DualSense ile Playstation tarihinde bir ilk yaşanacak
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor DualSense ile Playstation tarihinde bir ilk yaşanacak
Sony, DualSense kontrolcüsü ile birlikte Playstation tarihinde de bir ilke imza atıyor ve tuş takımında önemli bir değişikliğe gidiyor.

Sony’nin DualSense kontrolcüsü ile birlikte Playstation kontrolcüleri tarihinde bir ilke imza atacağı ve tuş takımında bir değişikliğe gideceği ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre artık tuş takımında bölgesel bir değişiklik yapılmayacak ve tüm bölgelerde aynı işlev kullanılacak.

DualSense ile birlikte X ve O ayrımı ortadan kalkıyor

Playstation kontrolcülerinde bizim bölgemizde bildiğiniz gibi onaylama tuşu X olarak atanmış durumda. Yani gerek konsolun arayüzü gerekse de oyunlarda hep X tuşu ile onaylama, O tuşuyla ise geri dönme ya da iptal gibi işlemler yapılıyor. Japonya’da ise bu durum hep tam tersiydi. Yani ilk Playstation ile birlikte tüm arayüz ve oyunlarda her zaman O onaylama, X ise iptal ya da geri dönme tuşu olarak kullanılıyordu. Yine bizim bölgemizde Winning Eleven gibi Japon bazlı oyunları oynayanlar bu değişikliği eminim hatırlayacaktır.

Esnek Reklam Alanı
 

As9NuV

İşte DualSense kontrolcüsü ile birlikte bu durum değişecek ve tüm bölgelerde X onaylama, O ise iptal etme olarak kullanılacakPlaystation 5‘i test eden Japonya’daki editörler bu durumu onaylamış durumda. tabi başta Japon oyuncular olmak üzere bölgedeki birçok oyuncu ise bu durumdan çok memnun değil. Değişiklik ve alışkanlık durumu bir yana Japonya’da yuvarlak işareti iyi, tamam ve doğru gibi anlamlar ifade ediyor.

Kaynak

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle