Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

EA Play Steam fiyatı yükseldi

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 EA Play Steam fiyatı yükseldi
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor EA Play Steam fiyatı yükseldi
Steam için bugün gelen EA Play hizmeti, başta uygun fiyatlı gibi görünüyordu ancak işler bizim için pek uzun süre böyle gitmiyor.

EA Play bugün bildiğiniz gibi Steam mağazasında aktif olarak satın alınabiliyordu. Mağazaya ilk geldiğinde diğer oyun hizmetlerine nazaran cazip fiyatıyla birçok oyuncu tarafından heyecanla karşılanmıştı. Ne yazık ki, uyandılar.

EA Play hizmetini Steam’de ilk alanlar yine günün şanslıları oldular

EA Access ve Origin Access’in Steam mağazası için birleştirilmiş bir sürümü olan EA Play, bugün faaliyete geçmişti. EA’in oyun kütüphanesine erişim sağlayabildiğiniz, Xbox Game Pass ve PlayStation Plus(farklılıkları olsa da) gibi bir hizmet olan EA Play, Steam mağazasında 12TL fiyatıyla yer alıyordu.

Esnek Reklam Alanı
 

Özellikle Türk oyuncular için 12TL’ye böyle bir hizmeti kullanmak adeta gerçek olamayacak kadar güzeldi. Bir süre için de böyle güzel kalmaya devam etti ancak şu an Steam fiyatı güncellenmiş durumda. Artık bu hizmeti satın almak isterseniz 29,00TL fiyatını ödemek durumundasınız. EA uyanmış olacak ki, küçük bir güncelleme ile fiyatı yükselttiler.

mLyLDd

EA Play, bir takım EA oyunlarınıza erişmenizi sağlayan bir “oyun hizmeti” desek yerinde olur. Hala sevdiğiniz oyunları oynamak için 29,00TL ödeyebilirsiniz yıllık ücreti de 160,00TL. Bu çok yüksek bir fiyat değil ancak can sıkıcı olan fiyatın yüksek ya da düşük olması değil, sürekli sonradan değişmesi. Ne yazık ki Steam üzerinde yayınlanan beklediğimiz her şeyin ilk gün yayınlandığı fiyatıyla ertesi günkü fiyatı ne yazık ki aynı olmuyor. “Uyanış” adını verdiğimiz bu hamleler artık can sıkıcı bir hal almaya başladı. Hizmeti ilk alanlar ise 12 TL ödemiş oldular.

Çabuk geliştirici uyanmadan!

Bu daha önce birçok şekilde tekrar karşımıza çıkmıştı, artık öyle bir noktaya geldi ki ucuz bir hizmet ya da oyun gördüğümüzde “Adamlar uyanmadan alın!” demek zorunda kalıyoruz. Horizon Zero Dawn‘ın PC sürümünün de Epic Games Store ve Steam üzerinde 77TL çıkıp, hemen ertesi gün 275TL’ye yükselmesi de bunun gibi bir vakaydı. Resmen şirketler önce fiyatı verip, sonra “uyanıyorlar”. Bu uyanıştan önce alan oyuncular günün kazananları oldular. Kendilerini tebrik ederim. Bundan sonra mağazalara yaklaşımımız “ucuzsa hemen al, yarın yükselir” şeklinde olacak gibi görünüyor. Artık ucuz olan her şeye şüphe ile yaklaşmamızda emeği geçenlere teşekkürler.

Kaynak

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle