Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Elder Scrolls VI ve Starfield, Game Pass sistemine eklenecek

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Elder Scrolls VI ve Starfield, Game Pass sistemine eklenecek
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor Elder Scrolls VI ve Starfield, Game Pass sistemine eklenecek
Microsoft’un Bethesda’yı satın almasının ardından Elder Scrolls VI ve Starfield gibi oyunların Xbox Game Pass sistemine ekleneceği biliniyor.

Microsoft Bethesda’yı satın aldığından beri hepimiz Xbox Game Pass sisteminin kütüphanesinin büyüyüp çeşitleneceğinden çok eminiz. Bildiğiniz gibi Microsoft birinci taraf oyunlarını piyasaya sürdüğü gün Xbox Game Pass üzerinde de sunmaya başlıyor. Bu da ilerleyen yıllarda gelecek Elder Scrolls VI gibi bomba oyunları abonelik hizmetinin kütüphanesinde göreceğimiz anlamına geliyor.

Elder Scrolls VI, Starfield, Fallout, DOOM, hepsi Xbox Game Pass yolcusu

Microsoft Bethesda’yı ve ana şirketi ZeniMax‘ı 7.5 milyar dolara satın alarak Xbox katına taşıdı. Bu hareket, Doom, Fallout ve The Elder Scrolls gibi bazı büyük serileri de kendi tarafına çektiğini gösteriyor. Ayrıca satın alma haberleriyle birlikte şirketler, Starfield gibi birinci taraf oyunların piyasaya sürüldükten sonra Game Pass’te mevcut olacağını hatırlattı. Belki de bir daha asla başka bir Bethesda oyunu satın almanıza gerek kalmayacak.

Esnek Reklam Alanı
 

Bethesda’dan yapılan duyuru özellikle Starfield’den bahsediyor. “Microsoft 15 stüdyodan 23 stüdyo ekibine büyüyecek ve Bethesda’nın ikonik serilerini Xbox Game Pass’e ekleyecek. Bu, Microsoft’un Bethesda’nın gelecekteki oyunlarını da çıktığı gün Game Pass’e getirme niyetini vurguluyor.”

LwBtQp

Bethesda Game Studios’tan Todd Howard, duyurunun ardından bir yuvarlak masa röportajında, Microsoft’tan bazı kişilerin Starfield’ı gördüğünü söyledi. Ancak yakın zamanda piyasaya çıkmasını beklemeyin. Çünkü bu adamlar oyunlarını göstermek için olabildiğince uzun süre beklemeyi seviyorlar. Yapılan duyuru Elder Scrolls VI’dan açıkça bahsetmese de diğer birinci taraf oyunlara baktığımız zaman Elder Scrolls VI için de Xbox Game Pass yolunun gözüktüğünü söylemek çok zor değil.

Bildiğiniz gibi zaten Doom Eternal 1 Ekim’de Xbox Game Pass’e ekleniyor. Bu da küçük de olsa serilerin Game Pass’e doğru hareketlerinin başladığı anlamına geliyor. Howard’ın bir notu aynı zamanda Starfield ve Elder Scrolls VI’nın stüdyoda bazı büyük teknolojik değişikliklerden de yararlanacağını söyledi. Bu iki oyun ve sonrasına gelecek tüm oyunlar “Obliviondan bu yana en büyük motor revizyonu” diye bahsettikleri şeyi kullanacak. Henüz ne Starfield, ne de Elder Scrolls VI için bir çıkış tarihi duyuruldu. Hatta öyle ki iki oyun hakkında bildiklerimiz de çok kısıtlı. Uzun bir süre daha bekleyeceğiz gibi görünüyor.

Kaynak

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle