Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Game Boost ile bazı PS4 oyunları PS5’te daha iyi çalışacak

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Game Boost ile bazı PS4 oyunları PS5’te daha iyi çalışacak
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor Game Boost ile bazı PS4 oyunları PS5’te daha iyi çalışacak

Rnq1dL

PlayStation 5 Game Boost özelliği sayesinde çalıştırdığı bazı PS4 oyunları için daha yüksek performans vaat ediyor. Özellikle 4K HDR olanlar için.

PlayStation 5‘in çıkmasına bir aydan biraz daha uzun bir süre kaldı. Sistemin nasıl çalıştığına dair pek çok soru işareti olsa da, Sony PS5’in geriye uyumluluk sistemiyle ilgili yeni ayrıntılar paylaştı. “Game Boost” adı verilen yeni özellik sayesinde Xbox Series X’te de olduğu gibi önceki nesilden bazı oyunların PS5’te oynandığında performans artışı elde edeceği görülüyor.

Esnek Reklam Alanı
 

Game Boost sayesinde bazı PS4 oyunları PlayStation 5’te daha yüksek performansla çalışacak

PlayStation destek web sitesinde ayrıntılı olarak açıklandığı üzere Game Boost, belirli PS4 oyunlarının PS5’te oynatıldığında daha yüksek ve daha akıcı bir kare hızında çalışmasını sağlıyor. Ancak Sony bunun yalnızca belirli oyunlar için geçerli olacağını belirtiyor. Görünüşe göre performans artışı Xbox Series X‘in Xbox One oyunlarında yaptığı gibi tümüne uygulanmayacak.

Sony, Game Boost özelliğinden hangi oyunların yararlanabileceğini henüz belirtmedi. Ancak şirket bir PlayStation blog gönderisinde bunun nasıl çalışacağını açıkladı. Şirket “Kilitlenmemiş kare hızlarına ve 4K’ya kadar dinamik çözünürlüğe sahip bazı oyunlar daha yüksek doğruluk sağlayabilir. Ek olarak PS4 oyunları da PS5’in yeni UX özelliklerinden bazılarından yararlanacak. Ancak daha fazlası ilerleyen zamanlarda gelecek” diye yazdı.

MewHv7

Sony’e göre PS4 kütüphanesinin büyük çoğunluğu yeni sistemle uyumlu ancak birkaç başlık “yalnızca PS4” olarak belirtilmiş. Destek yazısında bazı oyunların PS4 sürümlerinin PS5’e basitçe yükseltilmesi için yapılması gerekenleri de yazmışlar. Bununla birlikte yeni DualSense ile tarih olan “Share” düğmesi yerine gelen Create düğmesi de yazıda PS4 oyunlarındaki kullanımı için değinilen konulardan birisi olmuş. Dualshock 4 ile PS5 kullansanız da artık “Paylaş” kısmı kullanılmayacak. Bunun yerine farklı kombinasyonlar ile ekran görüntüsü ve video kaydedebileceksiniz. Ayrıca PlayStation Turnuvaları, PS ikinci ekran gibi bazı özelliklerin yeni PS5 konsolunda çalışmayacağı bilgisini de verelim.

Bunun yanında Sony bazı PS4 oyunlarının PS5 konsollarında oynandığında hatalar veya beklenmeyen davranışlar sergileyebileceği konusunda oyuncuları uyarıyor. Yine hiçbir ayrıntı verilmese de herhangi bir DLC satın almadan önce PS5’teki bir PS4 oyununun “oyun deneyiminden memnun olup olmadığınızı görmenizi” söylüyorlar. Daha ayrıntılı bilgi için PlayStation’ın destek web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle