Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Genshin Impact iki haftada 100 milyon dolar hasılat yaptı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Genshin Impact iki haftada 100 milyon dolar hasılat yaptı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor Genshin Impact iki haftada 100 milyon dolar hasılat yaptı
yNk2ia
MiHoYo’nun geliştirdiği ücretsiz RPG oyunu Genshin Impact, iki haftada 100 milyon dolardan fazla hasılat yaptı. Geliştirme masraflarını telafi etti.

MiHoYo’nun geliştirdiği Genshin Impact iki hafta önce küresel olarak piyasaya sürüldüğünden bu yana 100 milyon doların üzerinde hasılat elde etti. Bu aynı zamanda Çin’den gelen bir oyun için büyük bir küresel başarı. Oynaması ücretsiz olarak çıkan oyun kısa sürede büyük ilgi gördü ve popüler hale geldi.

Başarılı RPG oyunu geliştirme masraflarını şimdiden amorti etti

Çeşitli kaynaklardan gelen veriler oyunun 12 günde 100 milyon ABD dolarının üzerinde kazanç sağladığını doğruluyor. Oyunun geliştirme bütçesinin 100 milyon dolar aralığında olduğu bildirilmişti. Bu nedenle bu noktada MiHoYo bu maliyeti telafi etti ve artık kazanacakları her kuruş kâr olarak hanelerine yazılacak.

Esnek Reklam Alanı
 

Oynaması ücretsiz, açık dünya cell-shaded render tarzına sahip RPG Genshin Impact, ilk kez 28 Eylül’de piyasaya sürüldü. Japonya, Kore ve Çin’de kısa sürede popüler hale geldi. Asya’nın önde gelen oyun endüstrisi yorumcusu Daniel Ahmad, oyunun yakında Çin para birimi olan 1 milyar RMB’yi aşacağını tahmin ediyor. Niko Partners firmasonda iş analisti olan Ahmad, Genshin Impact’in “Şüphesiz bir Çinli geliştiriciden gelen orijinal bir IP için en başarılı lansman” olduğunu söyledi.

XdmgHY

Genshin Impact oynaması ücretsiz olsa da oyun içinde bir takım kumar ve ganimet kutuları sistemi sayesinde para kazandırıyor. PCGamer‘dan Steven Messner, piyasaya sürüldükten hemen sonra oyun için “2020’nin karanlık atı” benzetmesini yapmıştı. Oyun, cazibesi ve güzel cell-shaded grafik stilinin yanı sıra içinde yapabileceğiniz birçok şeyi barındıran bir açık dünya RPG’si. Özellikle ücretsiz olarak çok iyi bir oyun gibi görünüyor. Washington Post bu oyun ile ilgili “Evin her zaman kazandığı bir gazinoda gerçek parayla kumar oynamak” olduğunu söyleyen bir yazı yayınladı.

Genshin Impact hakkında

MiHoYo tarafından Unity oyun motoruyla geliştirilen bir açık dünya RPG’si olan Genshin Impact ilk defa 28 Eylül 2020 tarihinde piyasaya sürüldü. İlgiyi üzerinde hızlıca toplamayı başaran oyun kısa süre içinde popüler bir oyun haline geldi. Bunda oyunun F2P yani oynaması ücretsiz olmasının da çok büyük bir katkısının olduğunu söyleyebiliriz. PlayStation 4, Nintendo Switch, Android, iOS ve Microsoft Windows için çıkan oyun bütün platformlarda ücretsiz şekilde oynanabiliyor.

Kaynak

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle