Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Level-5, batı pazarından çekiliyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Level-5, batı pazarından çekiliyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor Level-5, batı pazarından çekiliyor
Japonya merkezli olan ve birçok oyuna imza atan Level-5, başta Kuzey Amerika operasyonları olmak üzere batı pazarından çekiliyor.

Japonya merkezli oyun geliştirme ve dağıtım firması olan Level-5, başta Kuzey Amerika olmak üzere batı pazarından tamamen çekilmeye hazırlanıyor. Gelen haberlere göre firma sadece Japonya’da oyun çıkarmaya devam edecek.

Level-5, batı pazarından çekiliyor

Level-5 aslında Japon odaklı oyun severlerin en favori firmalarından birisi. Daha önce Ni No Kuni, Inazuma Eleven, Yo-Kai Watch, Professor Layton, Dark Cloud gibi oyun serilerine imza atan firma batı pazarından tamamen çekilerek Japonya pazarına odaklanacak. Game Industry sitesinin haberine göre firma Kuzey Amerika’da bulunan merkezlerini kapatmaya hazırlanıyor. Zaten geçtiğimiz yıl bu ofisten bazı işten çıkarmalar olduğu ve ekibin küçültüldüğü rapor edilmişti.

Esnek Reklam Alanı
 

Firmanın Japonya dışındaki merkezlerini neden kapattığına dair bir açıklama ise henüz gelmedi. Batı ofislerinde kalan bazı işler için çok ufak çapta çalışan bırakan firma tamamen Japonya pazarına yönelecek. Bu bırakma kararında oyunların batıdaki satışlarından memnun olmama durumu söz konusu olabilir. Her ne kadar bu oyunları batı pazarında birçok oyun sever beğenerek oynasa da Japonya ile kıyaslandığında oldukça geri planda kaldığını da söyleyebiliriz.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle