Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Microsoft, Bethesda oyunlarını kendi platformlarına çıkartmak istiyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Microsoft, Bethesda oyunlarını kendi platformlarına çıkartmak istiyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor Microsoft, Bethesda oyunlarını kendi platformlarına çıkartmak istiyor
Xbox patronu Phil Spencer daha önce yapmış olduğu bazı açıklamaların aksine Bethesda firmasının oyunlarını diğer konsollara çıkarmayı düşünmediklerini belirtti

Xbox patronu Phil Spencer yaptığı açıklama ile Bethesda oyunlarını PS5 ve diğer platformlara çıkarmayı düşünmediklerini dile getirdi. Daha önce bu konuda yumuşak açıklamalar yapan Phil Spencer bir nevi 7.5 milyar dolarlık satın almayı boş yere yapmadıklarını da ima etmiş.

Xbox patronu: ‘Bethesda oyunlarını diğer konsollar çıkarmayı düşünmüyoruz’

Microsoft’un Zenimax ve Bethesda gibi alt stüdyoları için yaptığı 7.5 milyar dolarlık yatırımdan bahseden Spencer, Elder Scrolls VI gibi oyunların sadece kendi platformlarında olması gerektiğini dile getirmiş. Kotaku sitesine konuşan Spencer şu ifadelere yer vermiş.

Esnek Reklam Alanı
 

“Bu konuya fazla kafayı takmak istemiyorum. Bu anlaşma mevcut oyunları başka platformlardan ve oyunculardan uzaklaştırmak için yapılmadı. Anlaşma metinlerinin hiçbirinde ‘diğer oyuncuların bu yapımları oynamasına nasıl engel olabiliriz’ gibi bir madde yoktu. Daha az insanın değil, daha fazla insanın bu oyunları oynamasını istiyoruz. Ama diğer taraftan konsol, PC, Game Pass ve XCloud gibi sahip olduğumuz platformları düşündüğümüzde, bu anlaşmanın bize yaraması için bu platformların yeterli olduğunu ve bu yapımların sadece bu platformlara çıkması gerektiğini de düşünüyoruz.”

zFxteY

Anlaşılacağa üzere aslında Microsoft henüz anlaşması yapılmayan oyunların kendi platformlarına özel olacağını dile getirmek istemiş. Hatırlarsanız Deathloop gibi oyunların PS5 için geleceği açıklanmıştı. Yani hali hazırda konsol anlaşmaları yapılan oyunlar için bu anlaşmalar bozulmayacak. Fakat çıkış tarihine daha uzun bir süre olan Elder Scrolls VI gibi oyunlarda ise Microsoft platformlarına bağlı kalınacağını söyleyebiliriz. Spencer daha önce yaptığı açıklamalarda Zenimax yapımlarının diğer platformlara çıkması ile ilgili ‘oyundan oyuna değişebilir’ ifadesinde bulunmuştu.

Kaynak

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle