Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

NBA 2K21 yeni bir skandal ile karşımızda

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 NBA 2K21 yeni bir skandal ile karşımızda
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor NBA 2K21 yeni bir skandal ile karşımızda

2K Games tarafından yayınlanan basketbol oyunu NBA 2K21 ne yazık ki oyuncularda hiç iyi izlenimler bırakmaya gelmiş gibi görünmüyor. Oyun çıkmadan önce 2K “Ben bu oyunu 70 dolara satacağım” diye oyunculara direttiğinde duyduğumuz ilk oyun kendisi olmuştu. Şimdi de oyuncuların ücretini ödeyerek aldığı ve oynamak istediği oyunun yükleme ekranlarında Oculus reklamları çıkıyor. İnanılmaz iş 2K! Aynen böyle devam et.

NBA 2K21 size reklam izletiyor ve atlayamıyorsunuz

Böyle şeylerin genelde oynaması ücretsiz oyunlarda olduğunu biliyoruz. O oyunların bir gelir elde etmesi için yapması gereken şeylerden biri daima reklamdır. Diğer şekilde de oyun içi satın alımlar -eğer varsa- geliştiriciye bir para akışı sağlar. Peki tek seferlik ücreti ödenip fiyatı 799,00 TL‘ye kadar yükselebilen bir oyunda bir de yükleme ekranlarında reklam görmek ister miydiniz? İsteseniz de istemeseniz de 2K yapıyor. Hem de atlayamıyorsunuz, izliyoruz…

Esnek Reklam Alanı
 

Hali hazırda oyun içi mikro ödemeler de içeren oyunda reklamların çıkması gerçekten gülünç. Düşünün, finansal olarak o kadar zor bir dönemden geçiyorsunuz ki oyuncuların ağzınızın ortasına vuracağını bile bile böyle bir harekete yelteniyorsunuz. Bunu oyuncu etkileşimi alanında “bana ne oyuncudan” şeklinde yaklaşan Electronic Arts da yapmıştı. Geçtiğimiz ay UFC 4 oyununda da reklamlar çıkmaya başlamıştı. Oyunculardan gelen tepkiler sonrası hemen reklamları kaldırmış, bir de özür mesajı yayınlamışlardı.

NBA 2K21 şu anda PS4 için 499,00 TL ve 799,00 TL fiyatıyla iki sürüme sahip. Mamba Edition adı verilen ikinci sürümle birlikte oyunu yeni nesil konsollara da taşıyabiliyorsunuz. Oyun içi para birimi olan “Virtual Currency” de ayrıca satılıyor. Dediğim gibi oyun tek seferlik ücret ödenen bir oyun ama oynaması ücretsiz oyunlar gibi bütün mikro ödeme ve reklam unsurlarını içeriyor. Neyse… 5000 VC 14,00 TL…

 

Şöyle kısaca bahsedelim, 2K Sports ve 2K tarafından yayıncılığı yapılan serinin yeni oyununu Visual Concepts geliştiriyor. Bu yıl çıktı henüz taze diyebiliriz. PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X ve Series S, Xbox One, Stadia ve Microsoft Windows platformlarında oynanabilir. İnceleme puanları her ne kadar böyle söylemese de. Metascore’u 68 ve kullanıcı skoru 0,9.

Kaynak

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle