Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

PS5 Dijital Sürümü Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 PS5 Dijital Sürümü Türkiye’ye ne zaman gelecek?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor PS5 Dijital Sürümü Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Sony ülkemizdeki oyuncuların merakla beklediği PlayStation 5 Türkiye fiyatını bugün açıkladı. Açıklama sonrasında konsolun fiyatı sosyal medyada oldukça tartışıldı; bazı kullanıcılar özel fiyatlandırma nedeniyle şirketi tebrik ederken, bazıları fiyatın oldukça yüksek olduğunu dile getirdi. Ancak açıklanan fiyat diskli versiyona ait, dijital versiyonun yani PS5 Dijital Edition fiyatı henüz açıklanmadı.

PS5 Dijital Sürümü 2021’de Türkiye’ye gelecek

PlayStation Türkiye’nin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada PlayStation 5 Türkiye fiyatının 8299 TL olarak belirlendiği belirtildi. Yukarıda belirttiğimiz üzere bu fiyat diskli versiyona ait ve kullanıcılar dijital sürümün ne zaman geleceğini oldukça merak ediyor. Dijital yani disk okuyucu içermeyen modelin 2021 yılında ülkemize geleceği belirtilirken, net bir tarih verilmedi.

Esnek Reklam Alanı
 

S7BxCE

Eğer yüzde 50 ek gümrük vergisi bu yılın sonunda yüzde 20‘ye indirilirse (bu yıl sonunda yüzde 20‘ye indirileceği açıklanmıştı) o zaman PS5 Dijital sürümünün fiyatı 5000 – 5300 TL arasında olabilir. Aynı hesabı Diskli sürüm için yapacak olursak yüzde 20‘lik ek gümrük vergisiyle birlikte PS5 diskli sürümünün fiyatı 6500 – 6700 TL arası olabilir. Tabi bu hesaplamalar şu anki döviz kuruna göre yapılmıştır, konsolun çıkışına kadar fiyatlarda değişiklik olabilir.

Kaynak

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle