Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Razer Blade Stealth 13 yenilendi! İşte özellikleri

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Razer Blade Stealth 13 yenilendi! İşte özellikleri
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor Razer Blade Stealth 13 yenilendi! İşte özellikleri

Razer tarafından dünyanın ilk oyun ultrabook’u olarak tanımlanan Blade Stealth 13’ün yenilenmiş versiyonu tanıtıldı. İncehafif ve taşınabilir yapısına rağmen, kullanıcılara üst seviye bir donanım sunan yeni Razer Blade Stealth 13 özellikleri ve fiyatı açıklandı.

Yenilenmiş Blade Stealth 13 tanıtıldı

Blade Stealth 13’ün geçtiğimiz yıl duyurulan versiyonunda özellikle ekran kartı tarafında büyük bir adım atılmıştı. Daha önce GeForce MX150 ekran kartı kullanılan cihazda, 2019 modelinde GTX 1650’ye geçiş yapılmıştı. Serinin bugün tanıtılan cihazına baktığımızda ise bu kadar keskin bir geliştirme görmüyoruz ancak bu cihaz da bir önceki nesilden daha güçlü halde karşımıza çıkıyor.

Esnek Reklam Alanı
 

Razer Blade Stealth 13 özellikleri için ilk olarak işlemciye bakarsak; bilgisayarda Intel’in geçtiğimiz ay tanıtılan 11. nesil işlemcilerinden Core i7-1165G7 kullanılıyor. SuperFin işlem teknolojisinden yararlanan, 10 nm üretim sürecinden çıkan bu işlemci; 1.30 GHz temel frekans hızına sahip işlemci gerektiğinde 4.1 GHz saat hızına çıkabiliyor. Ayrıca işlemcinin 4 çekirdek ve 8 izlekten oluştuğunu da belirtelim. Bilgisayarda ekran kartı tarafında ise GeForce GTX 1650 Ti Max-Q kullanılıyor.

W1u9Wh

Bilgisayar 16 GB RAM , 512 GB SSD ile karşımıza çıkacak. Razer, yeni Blade Stealth 13’ün bir önceki versiyona göre içerik üretimi için kullanıldığında 2,7 kat, ofis işleri için kullanıldığında ise yüzde 20‘den daha fazla performans artışı sağladığını açıkladı.

Serinin yeni versiyonunda dikkat çeken bir diğer nokta da ekran özellikleri oldu. Blade Stealth 13; FHD çözünürlüğünde OLED ve dokunmatik bir ekrana sahip olacak. Ayrıca firma, 120 Hz tazeleme hızına sahip FHD LCD bir ekran opsiyonunu da tüketicilere sunacağını açıkladı.

Razer Blade Stealth 13 fiyatı ise bir önceki versiyondan farklı olmadı. Serinin yeni ürünü de 1.799 dolar fiyat etiketiyle piyasada yerini alacak.

Kaynak

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle