Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı
  • Ana Sayfa
  • Genel
  • Rockstar’dan ayrılan Leslie Benzies, açık dünya oyun geliştiriyor

Rockstar’dan ayrılan Leslie Benzies, açık dünya oyun geliştiriyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Rockstar’dan ayrılan Leslie Benzies, açık dünya oyun geliştiriyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor Rockstar’dan ayrılan Leslie Benzies, açık dünya oyun geliştiriyor
GTA ana yapımcılarından biri olan Leslie Benzies, Rockstar’daki görevinden olaylı bir şekilde ayrıldıktan sonra açık dünya bir oyun geliştirmeye başladı.

Leslie Benzies bir süredir geliştirme aşamasında olan yeni oyunu Everywhere için 40.8 milyon dolarlık bir yatırım daha yaptı. GTA (Grand Theft Auto) serisinin ana yapımcılarından biri olan ve serinin bugünlere gelişinde oldukça büyük bir pay sahibi olan Leslie Benzies, 2016 yılında olaylı bir şekilde firmadan ayrılmak zorunda kalmıştı.

Leslie Benzies yeni bir açık dünya oyunu yapıyor

Yapılan yeni açıklamaya göre bir süredir Everywhere isimli açık dünya oyunu üzerinde çalışan Benzies, oyuna olan yatırımlarına devam ediyor. Kurmuş olduğu Build a Rocket Boy firması ile yoluna devam eden ünlü yapımcı, Çin’in önemli teknoloji firmalarından biri olan Netease ile bir yatırım sözleşmesine de imza atmış oldu. Netase firması özellikle oyunlara yaptıkları büyük yatırımlar ile daha önce de karşımıza çıkmıştı. Firma son olarak Destiny 2 için 100 milyon dolarlık bir yatırım yapmış ve Activision’ın ülkedeki önemli partnerlerinden biri olmuştu.

Esnek Reklam Alanı
 

CUq9A6

Leslie Benzies tarafından geliştirilen oyuna dönecek olursak hakkında şu anda açık dünya ve Sci-Fi dinamiklerine sahip olması dışında çok bilgi sahibi değiliz. Oyun için daha önce yapılan hiçbir oyuna benzemiyor benzetmesi yapılmış. Yine de ekibin başında Leslie Benzies’in yer alması GTA gibi başarılı bir açık dünya oyunu olabileceğine dair görüşleri ortaya çıkarıyor. Sonuçta Benzies, serinin ana stüdyosu olan Rockstar North’a uzun süre liderlik etmişti. Benzies oyunla ilgili daha önce “Everywhere oyununda klasikleşmiş bir çok oyun dinamiği yer alıyor fakat bunun yanı sıra yeni dinamikler oluşturmaya da geliyoruz.” açıklamasında bulunmuştu.

Kaynak

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle