Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Take2 telifinden sonra TechnoGame çeviri grubu kapanma kararı aldı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Take2 telifinden sonra TechnoGame çeviri grubu kapanma kararı aldı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor Take2 telifinden sonra TechnoGame çeviri grubu kapanma kararı aldı

FxJxi6

Son dönemde Türkçe çeviri gruplarında yaşanan olaylar ve gelen telif uyarılarından sonra Techno Game Çeviri Grubu kapanma kararı aldı.

TechnoGame Çeviri Grubu yaptıkları açıklama ile kapanma kararı aldıklarını duyurdu. Daha önce birçok Türkçe yama projesine imza atan ekip sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklama ile bu kararı duyurdular. Çeviri grubunun internet sitesi ise birkaç gün içerisinde kapanacak.

Esnek Reklam Alanı
 

Techno Game Çeviri Grubu kapanıyor

Geçtiğimiz dönemlerde bildiğiniz gibi Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama çalışması iptal edilmiş ve bu durum çeviri grupları, kullanıcılar bazında da tartışmalara sebep olmuştu. Firmaya yapılan şikayetler sonrası iptal edildiği belirtilen RDR 2 Türkçe yamasından sonra ise aslında tek ihtarın bu oyuna gelmediğini öğrenmiştik. Take2 firmasının bu olaydan çok önce GTA V ve Mafia 3 gibi çeviriler için gruplara telif uyarıları gönderdiği ortaya çıkmıştı.

İşte tüm bu karmaşanın ardından TechnoGame Türkçe Çeviri Grubu kapanma kararı aldıklarını sosyal medya hesaplarından duyurdu. Yapılan açıklama ise şu şekilde;

“Sevgili oyun severler. Take-Two firmasının telif uyarıları hakkında aldığımız duyumlardan sonra biz de Grand Theft Auto V ve özellikle geçen sene ücretli Türkçe yamalara karşı çıkarttığımız Mafia III Türkçe yamasını sitemizden kaldırıyoruz. Ayrıca Techno game olarak birkaç senedir çevirilere seyrek bir seyirde ilerliyorduk ama artık tamamen bırakıyoruz. Bu sebeple TechnoGame web sayfamız da birkaç gün içerisinde kapanacaktır.

Bugüne kadar bizimle olan herkese teşekkür ederiz. umarız sevdiğiniz birçok oyunu Türkçe olarak oynamanın tadına varmışsınızdır.”

BuskBn

Kaynak

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle