Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Türklerin Yaptığı Mobil Oyunlar Dünyada Daha Çok İlgi Görüyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Türklerin Yaptığı Mobil Oyunlar Dünyada Daha Çok İlgi Görüyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Okunuyor Türklerin Yaptığı Mobil Oyunlar Dünyada Daha Çok İlgi Görüyor

Türklerin Yaptığı Mobil Oyunlar Dünyada Daha Çok İlgi Görüyor

IFASTURK, Play store’da yaptığı araştırmada Türk oyun yapımcılarının mobil sektörde daha çok tercih edildiğini açıkladı. Türk yapımı mobil oyunlarının dünya ortalamasına göre 2 kat daha fazla tercih edildiğini ortaya konuldu. Türk geliştiricilerinin yaptığı oyunların indirilme ortalaması 759 bin 470 kişi.

Telefonların gelişmesi ile birlikte mobil oyun sektöründe aynı oranda büyümekte. Türkiye de mobil oyun pazarından kendi payını almaya çalışmakta. Araştırmalara göre Türkiye’deki mobil oyun sektörü yıllık 1 milyar dolar gelir getirmekte. Play store’da yapılan istatistiğe baktığımızda Türk geliştiricilerinin oyunları diğer yapımlara göre daha fazla ilgi görüyor.

Esnek Reklam Alanı
 

IFASTURK’ün yaptığı araştırmaya göre play store istatistiklerinde Türk geliştiricilerinin oyunlarının her biri 759 bin 470 kişi tarafından telefonuna indirildiğini gösteriyor. Bu indirme dünya genelinde 423 bin kişi olarak görülüyor. Play store’da 2584 Türk geliştiricilerinin dünya çapındaki geliştiricilerden daha fazla ilgi gördüğü anlamına geliyor.

IFASTURK Kurucusu Mesut Şenel’in Açıklaması Şu Şekilde:

‘Oyun sektörünün çok büyük bir potansiyeli mevcut. Önümüzdeki senelerde Ticaret Bakanlığı’nın da oyun ve uygulama girişimleri için başlattığı ‘Bilgisayar Oyunu-Mobil Uygulama Geliştirme Desteği’ ile bu sektörün ivmeleneceğini göreceğiz. IFASTURK olarak girişimcilerin kendi markalarını oluşturmaları, teşviklerden ve danışmanlık hizmetlerinden faydalanmaları için destek vermeye devam edeceğiz. Oyun sektörünün ülke ekonomisindeki payının artması için daha fazla girişimciye ihtiyaç var.”

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle